پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
۱۲:۴۴:۵۱

استاندار اصفهان: هنر از ابزار بی بدیل ارسال مفاهیم متعالی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، در این مراسم دکتر سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان ، با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت دهه بصیرت و نکوداشت یاد و خاطره سردار دل ها، از جایگاه بارز هنر در ارسال پیام با رویکرد مفاهیم معرفت شناسانه تبیین موضوع نمود.

وی در ادامه از هنر نقاشی به ویژه سبک کلاسیک و رئالیسم به عنوان ابزاری برای تفهیم خرد همگانی و افزایش سطح هوش نمادین توصیف موضوع نمود و هنر تصویر سازی و صورت گری را از جمله هنرهای متعالی و آوانگارد برشمرد.

استاندار اصفهان، در ادامه با بیان خصائل نیکوی سردار دل ها، او را شخصیتی ناب و فارغ از زمان و مکان برشمرد که توانست با تعبد، پارسایی، خاکساری و خرد ناب که مخصوص اولیا الله است، جایش را از اسلاف تا اخلاف در میان همگان باز نماید و همه را شیدای معاش و روحیات ایثارگرایانه و جهادیش بنماید و او را مظهر ناب «… مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم …» برشمرد و خاطر نشان ساخت: او درجه سلحشوری داشت.روحیه عدالت خواهی و شهادت طلبی داشت. مخلصی مجاهد و عارف بود و مبارزی بود که اشراف کامل بر فعالیت ها و رویکردهای دیپلماتیک در حد اعلای آن داشت.