سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
۱۳:۱۳:۴۵

استاندار اصفهان: کارآمدی مدیران سرمایه اجتماعی حاکمیت است

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، دکتر سید رضا مرتضوی  روز پنجشنبه در جلسه معرفی سرپرست فرمانداری نجف آباد در سالن شهروند این شهرستان افزود: عملکرد شفاف، فساد ستیز، جهادی و بسیجی مدیران دولت برای اعتماد سازی و حفظ سرمایه اجتماعی کارساز و راهبردی است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه فساد ستیزی رویکرد دولت است و در بین مدیران ارشد هم‌ وجود دارد تصریح‌کرد: فساد ستیزی به معنای رصد وضعیت در مبارزه با فاسدان توام با  پاک دستی است.
وی شفافیت در عملکرد را از شاخصه های دولت سیزدهم برشمرد و گفت:  شفافیت در همه ابعاد عملکردی به جز مسائل امنیتی باید محقق شود.
مرتضوی همچنین نقش کارآمد رسانه‌ها را مهم خواند و اظهارداشت: خبرنگاران و مراکز خبری به رویدادهای خبری مدیران  و نهادهای دولتی بسنده نکنند و شرح وظایف سازمان‌ها را جهت آگاهی وتسریع در خدمت رسانی معرفی کنند.
استاندار اصفهان به انتصاب فرمانداران اشاره کرد و گفت: در انتخاب این افراد شاخصه‌های دولت مورد توجه است و فرمانداران در یک اردوی جهادی وارد شده اند و شبانه روز باید در خدمت مردم باشند.
وی با بیان اینکه نجف آباد در عرصه مجاهدت، علم و دین و تربیت شخصیت‌های بزرگ‌مثل سردار کاظمی پیشگام بوده است یادآورشد: نگاه دولت و وزارت کشور به این شهرستان به صورت ویژه است.
وی به نهم دی و شهادت سردار سلیمانی و قافله شهدا استان‌اشاره کرد و گفت: بصیرت مردم در حماسه ۹ دی سال ۸۸  جریان فتنه را زمین‌گیر کرد.
امام جمعه نجف آباد  نیز در این نشست به مجاهدت های مردم این شهرستان از اول انقلاب تاکنون اشاره کرد و اظهارداشت: مردم متدین، انقلابی و مجاهد این خطه در تمامی عرصه های انقلاب حاضر بوده اند و رسیدگی به نیازها را پیگیری کرده و مطالبه گر هستند.
حجت الاسلام حسناتی ادامه داد: نجف آباد از جمله شهرستان هایی است که در آن باید مدیران صادقانه و ملخصانه برای مردم کار کنند و از سیاسی بازی و مسائل حاشیه ای دور شوند.
در پایان این مراسم موسی مباشری به عنوان سرپرست فرمانداری ویژه نجف آباد معرفی و از مجتبی راعی فرماندار پیشین این خطه قدردانی  شد.
معاون فرمانداری لنجان، شهردار مینادشت فلاورجان، معاون آموزش و پرورش لنجان از جمله سوابق مباشری است.
راعی از خرداد ۹۷ تاکنون فرماندار ویژه  نجف آباد و معاون استاندار اصفهان بود.