چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
۱۴:۰۰:۴۱

استاندار اصفهان: توسعه گردشگری زیارتی به گونه ای مستحسن می تواند ایجاد کننده مشاغل پایدار شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، جلسه هیات امنای آستان مقدس حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (س) با حضور استاندار، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، شهردار و فرماندار شهرستان اصفهان، هیات امنا و … در فضای معنوی آستان مقدس برگزار گردید.

دکتر مرتضوی در این نشست پس از استماع گزارش وضعیت فرهنگی، اجتماعی، خدماتی و عمرانی مجموعه با تبیین تسلیت ایام فاطمیه (س) و گرامیداشت دهه بصیرت، به ویژه یوم الله ۹ دی ماه، اظهار داشت:نظر به تحقیقات صورت پذیرفته و احصاء فرصت ها و قوت های استانی بی گمان از جمله محور های بنیادین توسعه استان می توان به ارکان گردشگری پایدار و توسعه صنایع بنیادین هایتک اشاره نمود.

ایشان گفت:توسعه مولفه گردشگری زیارتی به عنوان یکی از زیرشاخه های بنیادین گردشگری پایدار با عنایت به وجود اماکن مقدس مذهبی متنوع در استان همچون آستان مبارک حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (س) می تواند به شکل یک الگوی کارآمد برای سایر اماکن مقدس دیگر محقق شود.

وی گفت:حرم حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (س)، مکانی سرشار از معنویت است که می بایست در طرح توسعه آن همه مولفه های اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی و … به بهترین شکل با محوریت مولفه های معنوی لحاظ گردد.

دکتر مرتضوی در این نشست همچنین، دستور تشکیل کارگروهی با محوریت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری را در راستای رصد و پیگیری مستمر امور جاری عمرانی و زیربنایی حرم حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (س) در تعامل با سایر دستگاه های خدمات رسان از جمله شهرداری اعلام نمود.