جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
۰۲:۰۹:۲۹

پیام استانداراصفهان بمناسبت ۷ دی ماه، سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) برای تاسیس نهضت سواد آموزی

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان به مناسبت ۷ دی ماه، سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) برای تاسیس نهضت سواد آموزی پیامی صادر کرد.

متن پیام استاندار اصفهان به شرح زیر می باشد:

 الَّذینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولئِکَ الَّذینَ هَداهُمُ اللهُ وَ أُولئِکَ هُمْ أُولُوا الْأَلْبابِ [آیه شریفه ۱۸، سوره مبارکه زمر]

      هفتم دیماه در سالنامه مناسبت ها، مزین به روز نکوداشت جنبشی فرهنگی و اجتماعی به نام «نهضت سواد آموزی» است؛ موضوعی سراسر تجربه و دور اندیشی، که طی آن فطرت تعالی بخش اسلام در مبارزه همگانی با ناآگاهی و نادانی محقق و متجلی گردید.

     نهضت سواد آموزی در شمار مقدس ترین آرمان های معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) بود که نایب بر حقش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر فراگیری آن موکدا تصریح نموده اند، تشکیل این نهضت مقدس، اقتضای روح و مرام انقلاب اسلامی بود و بی گمان دور اندیشی مشفقانه متولیان موضوع را در رویکردی اثربخش مبین و مبرز می سازد.

 به یُمن فرمان امام خمینی (ره) پایه و اساس نهضتی استوار گردید که هدف غایش توسعه عدالت دانایی و مقابله حکیمانه با جهل، خسران و ضعف حکمت و معرفت بود . شایسته است همچون گذشته در یک اقدام همگانی و در تعامل و هم افزایی همه دستگاه ها، سازمان ها و نهادها، دست در دست یکدیگر برای ریشه کن نمودن درخت جهل و بی سوادی و اهداف منیع و رسالت والای نهضت سوادآموزی بیشتر از پیش کوشا باشیم تا هرچه سریع تر شاهد محو بی سوادی و شکوفایی و پیشرفت هر چه بیشتر ایران عزیز باشیم.

اینجانب ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهداء، بالاخص شهدای عزتمند نهضت سواد آموزی، این روز خجسته را به همه تلاشگران و کوشندگان عرصه سوادآموزی در سایر سطوح علمی و تجربی تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیق متعالی و رفیع ایشان را از خداوند متعال خواستارم.