سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
۱۹:۳۴:۳۹

پیام استاندار اصفهان به مناسبت گرامیداشت پانزدهم دی ماه سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام (ره ) در تشکیل هسته های گزینش

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان با صدور پیامی پانزدهم دی ماه سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام (ره ) در تشکیل هسته های گزینش را گرامی داشت.

متن پیام استاندار اصفهان به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

«اِنَّ اللهَ اصطَفی آدمَ وَ نوُحاً وَ آلَ إبراهیمَ وَآلَ عِمرانَ عَلَی العالَمین»

«به حقیقت خدا آدم و نوح وخاندان ابراهیم وخاندان عمران را برجهانیان برگزید.»  (آل عمران آیه ۳۳)

در دنیای امروز نقش سرمایه انسانی در دستگاه ها، نهادها، سازمان ها و … بیش از پیش نمایان شده و یکی از اولویت هایی که فراروی مدیران کلان قرار دارد نحوه ی انتخاب شایسته و کارآمد کارکنان و نیروهای زیر مجموعه می باشد. انتخاب نخبگان متخصص و متعهد همه مستلزم ساز و کارهای گزینشی شایگان است. کارآمدی، تدبیر و دانایی محور بودن جامعه و منابع انسانی، موجب پیشرفت و تعالی سازمان و در سطوح مختلف پیشرفت آینده نگرایانه می گردد.

در سایر ممالک برای انتخاب و بکارگیری نیروهای مورد نیاز خود از روش ها خاصی استفاده می شود؛ در کشور ما پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با پیام تاریخی معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) در دیماه سال ۱۳۶۱ خطوط تعیین شایستگی کارکنان اصلاح و در طول سال های متمادی متجلی گردید. بنیانگذار انقلاب شاکله گزینش را در پیامی اینگونه صادر فرمودند: «که افراد صالح، متعهد، عاقل، صاحب اخلاق کریمه، فاضل و متوجه به مسائل روز در هیأت گزینش، انجام وظیفه نموده و امر خطیر گزینش را عهده دار شوند.

تیزبینی و تدبیر خاص ایشان از جمله نعمت هایی است که در همه اعصار به عنوان یادگاری پویا و ماندگار به شرافت و کرامت انسانی ارزش بخشیده و موجب گشته که فرایند گزینش به عنوان الگویی هدفمند و نظام مند، برای همیشه بر تارک نظام اداری ثبت و جاری گردد.

گزینش کارگزاران حکومتی یکی از مهمترین اصول نظام و دولت اسلامی است که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به کرات در مقاطع مختلف از جمله تبیین سیاست های کلی نظام اداری بر به روز رسانی روش ها و بهبود معیارهای گزینش آن تأکید و تصریح فرموده اند. ایشان گزینش را امری حساس، ظریف و مهم برشمرده و می فرمایند: «گزینش باید هوشمندانه، عالمانه ودقیق باشد.»

گزینشگران ولایتمدار، فکور و ساعی با تلاش و اهتمام مجدانه و با انتخاب بهترین ها، شایسته گزینی را در عرصه سالم سازی نظام اداری به نمایش خواهند گذاشت. در این راستا نگاه ژرف و هوشمندانه مدیران دستگاه های اجرایی استان می تواند زمینه ساز رشد، ترقی، بالندگی و ارتقاء سطح کمی و کیفی فعالیت های گزینشگران در انتخاب اصلح باشد. مدیران دستگاه های اجرایی باید گزینش را  همچون بازوی توانمند مدیریتی در زمینه ی انتخاب نیروهای کارآمد، متدین و متعهد به عنوان مشاوری امین در کنار خود تلقی نمایند.

مسئولین و متصدیان محترم ادارات، ارگان ها، نهادها و سازمان ها در اجرای سیاست های دولت سیزدهم و در انتصابات خویش به ویژه پست های مدیریتی و حساس، انتخاب اصلح را ملاک عمل قرار داده و افراد را بر اساس لیاقت، شایستگی و توانمندی آنها منصوب نمایند.

اینجانب ضمن گرامیداشت این مناسبت فرخنده و تقدیر از خدمات و پیگیری های صادقانه ی مدیران، اعضای محترم هسته ها، کارشناسان و رابطین گزینش دستگاه های اداری، اجرایی، قضایی، امنیتی، نظامی و انتظامی از درگاه حضرت سبحان تعالی سعادتمندی و توفیق روز افزون کلیه کارگزاران خدوم و متدین ظل توجهات خاص حضرت ولیعصر (عج) و در پرتو رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را خواستارم.