چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
۱۴:۰۴:۲۹

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۲۳ دی ماه سالروز تاسیس ذوب آهن اصفهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان به مناسبت ۲۳ دی ماه سالروز تاسیس ذوب آهن اصفهان پیامی صادر کرد.

متن پیام استاندار اصفهان به شرح زیر می باشد:

بسمه تعالی

بی تردید در سطح بین المللی صنعت ذوب آهن همواره یکی از صنایع تخصصی و مادر بوده و مجموعه صنعتی ذوب آهن اصفهان، به عنوان کانون ارزنده خودباوری و توانمند سازی بومی در طول ۵۰ سال معاصر به خصوص پس از انقلاب شکوهمند اسلامی و در طول دوران دفاع مقدس و پس از آن در دوران های مختلف به گونه ای جهادی و تحسین برانگیز در راستای ایجاد تحولات ساختاری و عملیاتی با رویکردی مدیریتی بر مبنای آینده محوری در راستای بومی سازی این صنعت استراتژیک و بنیادین نقشی بی بدیل ایفا نموده و می نماید.

بی گمان نقش این مجتمع صنعتی در سازندگی پویا و پایدار صنایع راهبردی کشور بر همگان محرز و تحسین برانگیز بوده و صنعتگران جهادی این جبهه راهبردی با ممارست مجدانه و کوشش های ساعیانه خود توانسته اند در انتقال سازنده دانش فنی و ساخت صنایع بزرگ و مهم و زیربنایی به گونه ای موفق و اثرگذار حاضر  شده و کشورمان را در صدر صنایع فلزی جهانی مطرح سازند. این مجتمع صنعتی با بهره مندی از خرد جمعی و مدیریت آگاه و آینده نگر توانسته است همچون سایر پیشرفت ها در تحقق رسالت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خود نیز با بهره مندی از پتانسیل های بومی و ملی نقشی بسزا و ژرفی ایجاد نموده، و جایگاهی ممدوح در شاخص مشارکت همگانی در مقولاتی نظیر پدافند غیرعامل، تربیت نیروی متخصص و تحول آفرین، بومی سازی و خلق ابزار و تجهیزات راهبردی و …. خلق نماید.

حضور کارخانه ذوب آهن اصفهان در جغرافیای سختکوش شهرستان لنجان ایجاد کننده بسترهای بی همتا و نافعی بالاخص در محوریت با موضوعاتی همچون مشارکت های عمومی، حوادث غیرمترقبه و … بوده که می توان به مشارکت فعال و مستمر نیروهای جان برکف و ایثارگر در جنگ تحمیلی ازجمله تقدیم  ۲۸۷ شهید گرانقدر به نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره نمود که از اعتقاد راسخ هرم انسانی متعهد، متفکر و متعبد این اکوسیستم پویای صنعتی خبر دارد.

رویکرد مدیریت شده این مجتمع عظیم صنعتی در شرایط جنگ ناجوانمردانه اقتصادی با موضوع تولید موفق انواع ریل بر اساس استانداردهای جهانی با حجمی بالغ بر ۵۵ هزار تن، نقش مهم این صنعت مادر را در اجرای پروژه های ریل ملی تبیین و مبرهن می سازد. همچنین کاهش ۵۰ درصدی برداشت آب از حوزه آبی زاینده رود طی ۱۰ سال اخیر و گسترش جنگل دست کاشت با وسعتی افزون بر ۱۶ هزار و پانصد هکتار گواهی موکد بر رویکرد مدیریت سبز این صنعت است.

در پایان با تقدیر از همه دست اندرکاران این مجتمع عظیم صنعتی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی که نقش به سزا در مولفه اقتصاد مقاومتی ایفا نموده و می نماید و با اتخاذ تمهیدات سازنده و پیشرو در جبهه تولید و عرصه مسئولیت اجتماعی مشفقانه در راستای پیشبرد اهداف متعالی کشور و دولت مردمی گام بر می دارند سالروز تاسیس ذوب آهن اصفهان را  به مردم شریف ایران و به ویژه به مدیریت خدوم، کارگزاران و کارگران تلاشگر و زحمتکش این صنعت و خانواده های محترم ایشان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.