چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
۱۴:۲۱:۲۶

پیام تسلیت استاندار اصفهان در پی درگذشت استاد غلامرضا فیض الهی

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان با صدور پیامی درگذشت هنرمند پیشکسوت، استاد غلامرضا فیض الهی را تسلیت گفت.

متن پیام استاندار اصفهان به شرح زیر می باشد:

بِسْمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحْمَنِ ٱلرَّحِیمِ

خانواد محترم استاد فیض الهی

سلام علیکم

خبر وصال آسمانی هنرمند پیشکسوت، موقن و متعهد عرصه فرهنگ و هنر استان هنرپرور اصفهان، «استاد غلامرضا فیض الهی» از هنرمندان ملی نام آشنای صناعت هنری میناکاری که آثار بی بدیلش بسیاری از بقعات و مضاجع منور ائمه اطهار (ع) را به گونه ای شگرف متحلی و صبیح ساخته است، موجب تأثر کثیر و تألم وافر گردید.

بی گمان نقش آفرینی ‌های این هنرمند فرهیخته، مجرب و ذاکر اهل البیت (ع) در زمینه‌ تعالی بخشی به هنر فاخر و اصیل میناکاری و تلفیق آن با مبانی معرفت شناسانه آیینی و منیع عقیدتی در اذهان همگان، بالاخص مردم هنردوست پایتخت فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی، به نیکوترین سبک ابدی و ازلی، جاودانه به یادگار در خاطره ها خواهد ماند.

اینجانب ضمن ابراز همدردی در فقدان این هنرمند برجسته و شهره با خانواده محترم آن فقید سعید، جامعه هنری و مردم قدرشناس و هنر دوست دیار صفاهان، تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند سبحان مغفرت لایتناهی و رحمت واسعه برای آن گسسته از خاکیان و پیوسته به افلاکیان و شکیبایی و بردباری عدیده برای بازماندگان سوگوار از غم فراق وی را خواستارم.