۵۵۰ واحد مسکونی شهری و روستایی در زلزله پادنا خسارت دیدند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی و ۵۰ واحد مسکونی شهری منطقه پادنای سمیرم در زلزله اخیر خسارت دید.
منصور شیشه فروش با اشاره به آخرین ارزیابی صورت گرفته از خسارات ناشی از زلزله ۵.۶ ریشتری در منطقه سی سخت اظهار داشت: در اثر این زلزله خساراتی به اماکن مسکونی شهری و روستایی در ۵۰ روستا و ۳ شهر در بخشهای پادنا و پادنای علیای شهرستان سمیرم استان اصفهان وارد گردید.

وی افزود: در ارزیابی‌های اولیه صورت گرفته ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی و ۵۰ واحد مسکونی شهری از ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه ۱۷ مدرسه، خانه بهداشت و مسجد در منطقه پادنا نیز به دنبال زلزله اخیر خسارت دیده است، ابراز داشت: همچنین به شبکه آبرسانی، قنوات و راه‌های این منطقه نیز خساراتی وارد شده است.

وی با بیان اینکه همچنان هفت تیم ارزیاب در سمیرم در حال ارزیابی خسارات هستند، تصریح کرد: بارش باران و برف طی روز گذشته، عملیات ارزیابی را با مشکل مواجه کرده بود که امروز با قطع بارش و بازگشایی محورها، بررسی‌های دقیق خسارات در بخشهای اماکن مسکونی، راهها، کشاورزی و زیر ساختها انجام خواهد شد.

شیشه فروش گفت: جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران بلافاصله در مرکز استان و شهرستان سمیرم برگزار و اقدامات امدادی مورد نیاز انجام گرفت. همچنین بمنظور کمک رسانی به استان کهکیلویه و بویر احمد ۲۰۰ تخته چادر امدادی، ۱۰ تُن نایلون، سه تیم امدادی اسکان از جمعیت هلال احمر و ۲ تیم راهداری با ۳ دستگاه لودر و کامیون جهت کمک در بازگشایی راه‌ها از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان به منطقه سی سخت اعزام شده‌اند.

برچسب ها :
مطالب مشابه
ستاد مدیریت بحران

هفتمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان کاشان با حضور مدیر کل مدیریت بحران استان برگزار شد.

23 اسفند 1399
ستاد مدیریت بحران اردستان

مدیر کل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: کارگروه ویژه پیشگیری، کاهش و کنترل اثرهای فرونشست زمین با توجه به خاص بودن دشت اردستان به زودی در این شهرستان تشکیل می‌شود.

23 اسفند 1399
منصور شیشه فروش
بیش از ۵۳ میلیاردتومان برای جبران خسارات زلزله در سمیرم اختصاص یافت

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اصفهان، منصور شیشه‌فروش روز شنبه در سفر به شهرستان سمیرم افزود: براساس مصوبه سوم اسفند هیات وزیران برای بازسازی بخش‌های خسارت‌دیده از زلزله در منطقه پادنا و پادنای علیا شهرستان سمیرم؛ ۳۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره بانکی تخصیص یافت. وی اضافه […]

17 اسفند 1399
زیر عنوان در این قسمت است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه […]

30 دی 1399
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *