کارگروه پیشگیری فرونشست زمین در اردستان تشکیل می‌شود

منصور شیشه‌فروش عصر روز دوشنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اردستان افزود: این شهرستان سالانه بین یک تا یک و نیم متر افت منابع آب زیرزمینی و بین ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متر فرونشست زمین داشته است.

وی ادامه داد: دشت اردستان باید با اجرای طرح‌های تعادل بخشی، کنترل و تغییر الگوی کشت، توسعه روش‌های نوین آبیاری، توسعه گلخانه و اجرای طرح‌های آبخیزداری از وضعیت موجود نجات پیدا کند.

به گفته وی، طرح‌های جامع پیشگیری و کنترل خشکسالی، گرد و غبار و فرونشست زمین از سوی سازمان زمین شناسی کشور، شرکت آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی در اردستان تدوین و اجرایی خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه حوادث شهری در استان اصفهان با توجه به تلاش‌های اعضای مدیریت بحران نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد کاهش داشته است، افزود: در حوزه مدیریت بحران باید ایثارگر بود و مدیران باید در نشست‌ها حضور داشته باشند.

وی با اشاره به پرداخت ۴۶ میلیارد تومان به کشاورزان خسارت دیده از صندوق بیمه خواستار بیمه حوادث واحدهای مسکونی، تأسیسات زیربنایی و محصولات کشاورزی و دامی اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌‍‌ها با الگوبرداری از طرح شهید سلیمانی باید به صورت محله محور در خصوص مقابله با حادثه‌ها و استفاده از بیمه به مردم آموزش دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی بارش‌ها نسبت به میانگین بلند مدت در اردستان گفت: اکنون ۱۶۹ روستا در استان اصفهان با تانکر آبرسانی می شوند که از این تعداد ۴۵ روستا در اردستان است.

شیشه‌فروش با اشاره به شناسایی ۲۲ نقطه پرخطر سیل در اردستان از سوی شرکت آب منطقه ای افزود: بیشترین نقاط پرخطر در حوزه راهداری است که به صورت مکتوب همراه با ارایه راهکار به دستگاه‌های مربوطه اعلام خواهد شد.

حمیدرضا تاملی فرماندار اردستان نیز با اشاره به پایین رفتن سطح آب‌های زیر زمینی در این شهرستان گفت: طبق اعلام اداره منابع آب در نزدیک به سه دهه با برداشت‌های بی‌رویه آب از سفره زیرزمینی نزدیک به ۲۳ متر سطح آب در اردستان پایین رفته و خطر بزرگی متوجه شهرستان است.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

مطالب مشابه
ستاد مدیریت بحران

هفتمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان کاشان با حضور مدیر کل مدیریت بحران استان برگزار شد.

23 اسفند 1399
منصور شیشه فروش
بیش از ۵۳ میلیاردتومان برای جبران خسارات زلزله در سمیرم اختصاص یافت

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اصفهان، منصور شیشه‌فروش روز شنبه در سفر به شهرستان سمیرم افزود: براساس مصوبه سوم اسفند هیات وزیران برای بازسازی بخش‌های خسارت‌دیده از زلزله در منطقه پادنا و پادنای علیا شهرستان سمیرم؛ ۳۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره بانکی تخصیص یافت. وی اضافه […]

17 اسفند 1399
منصور شیشه فروش
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی و ۵۰ واحد مسکونی شهری منطقه پادنای سمیرم در زلزله اخیر خسارت دید.

منصور شیشه فروش با اشاره به آخرین ارزیابی صورت گرفته از خسارات ناشی از زلزله ۵.۶ ریشتری در منطقه سی سخت اظهار داشت: در اثر این زلزله خساراتی به اماکن مسکونی شهری و روستایی در ۵۰ روستا و ۳ شهر در بخشهای پادنا و پادنای علیای شهرستان سمیرم استان اصفهان وارد گردید. وی افزود: در ارزیابی‌های اولیه صورت […]

17 اسفند 1399
زیر عنوان در این قسمت است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه […]

30 دی 1399
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *