تشکیل کمیته ویژه کنترل و پیگیری از بیماری سالک در جرقویه

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به تشکیل جلسه مدیریت بحران در شهرستان جرقویه اظهار داشت: در این جلسه قانون مدیریت بحران تبیین شد و مسئولیت هر بخش به صورت شفاف اعلام شد.

وی با بیان اینکه بیمه کردن زیرساخت‌ها یکی از تأکیدات مطرح شده در این جلسه بود، ادامه داد: موضوع سیل به صورت ویژه در این جلسه مطرح شد چرا که در این شهرستان برخی از مناطق به ویژه محور حسن آباد- رامشه، مناطق محمد آباد، نصر آباد، نیک آباد و حسن آباد تحت تأثیر سیل بوده و قرار شد طرح‌های آبخیزداری با سرعت بیشتری در این شهرستان اجرا شود.

لزوم استحصال آب‌های سطحی در شهرستان جرقویه

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه شهرداران نیز موظف به تکمیل و استحصال آب‌های سطحی شدند، ادامه داد: دهیاران نیز باید از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت‌های آموزشی دستگاه‌های مختلف برای کاهش ایجاد بحران استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تشکیل کمیته ویژه پیشگیری و کنترل بیماری سالک نیز در دستور کار مسئولان این شهرستان قرار گرفته است، افزود: قرار است در این کمیته از تجربیات خوب دیگر شهرستان‌ها برای مهار این بیماری استفاده شود.

شیشه فروش با بیان اینکه شهرداری‌ها نیز موظف به کنترل کانون‌های جذاب پشه سالک شدند، گفت: مراکز بهداشت نیز برای آموزش همگانی آماده باش خواهند بود.

وی با بیان اینکه برای جابجایی عشایر در استان نیز اداره راهداری موظف به همکاری شد، تصریح کرد: پایگاه امدادجاده‌ای هلال احمر نیز باید هر چه زودتر در شهرستان جانمایی و احداث شود ضمن اینکه دو پد بالگرد امداد و نجات نیز در شهرستان راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: ساماندهی و لایروبی مسیل‌ها و رودخانه‌های موجود در شهرستان جرقویه نیز از دیگر مصوبات این جلسه بود که قرار است توسط آب منطقه‌ای استان هر چه زودتر اجرایی شود.

مطالب مشابه

رزمایش پدافند شیمیایی با نام حضرت فاطمه الزهرا(س) در شهرک صنعتی جعفرآباد برگزار شد

7 دی 1400

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: شهرداری اصفهان نسبت به تکمیل و اجرای طرح‌ جامع جمع‌آوری و هدایت روآناب‌های سطحی به منابع آب زیرزمینی این کلانشهر سریعتر اقدام کند.

16 آبان 1400

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان اصفهان گفت: ۳۰۰ منزل مسکونی در اصفهان به دنبال بارش‌های دو روز گذشته اصفهان دچار آبگرفتگی شد.

16 آبان 1400
زلزله

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان از وقوع زلزله ۳.۹ ریشتری در منطقه سفید شهر آران و بیدگل خبر داد.

12 آبان 1400
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *