مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري عنوان كرد: حجاب و عفاف و حجاب تنها مختص بانوان نيست

سيد محسن سجاد اظهارداشت: حجاب و عفاف و حجاب تنها مختص بانوان نيست و در قرآن هم تفكيكي بين زن و مرد در اين موضوع وجود ندارد.

سيد محسن سجاد در جلسه كارگروه اجتماعی فرهنگی سلامت زنان و خانواده شهرستان خوانسار با موضوع  حجاب و عفاف ضمن تبريك سالروز ازدواج حضرت علي (ع) و حضرت فاطمه(س) و همچنين گراميداشت هفته عفاف و حجاب اظهارداشت: اين شهرستان به عنوان يك شهرستان الگو و نمونه در رعايت و مراعات توسعه و ترويج مسائل فرهنگي به ويژه در امر فرهنگي و ارزشي عفاف و حجاب سرآمد شهرستان هاي استان بوده است.

مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري با بيان اينكه شهرستان خوانسار يكي از شهرستانهاي خوشنام و پرآوازه كشور است، تصريح كرد: همبستگي و وفاق بين مردم اين شهرستان ستودني است.

وي در ادامه با اشاره به آغاز هفته حجاب و عفاف اظهارداشت: اين موضوع بايد از مناظر و مبادي مختلف مورد بررسي قرار گيرد .

سجاد با اشاره به اينكه عفاف و حجاب تنها به بانوان اختصاص نمي يابد، اظهارداشت: در قرآن هم جنسيتي براي اين موضوع مطرح نشده و در سوره نور و احزاب نيز به سير تحول تاريخي و فلسفي حجاب و عفاف اشاره شده است.

وي با بيان اينكه تمامي اديان الهي به بحث پوشش به تعبير خود پرداخته اند، افزود: در همه كشورها و حتي كشورهاي كمونيستي مسئله پوشش مطرح شده است.

مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري به لزوم حجاب در گفتار و نگاه هم تاكيد كرد و افزود: در قرآن از اين موارد به عنوان پارسايي ياد شده و تفكيكي بين زنان و مردان مطرح نكرده است.

گفتني است مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري در جريان سفر  به شهرستان خوانسار، از كارخانه توليد پارچه وچادر مشكي ناي زرين خوانسار بازديد كرد.

مطالب مشابه

سید محسن سجاد در جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های شهرستان آران و بيدگل بر اهمیت اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در مناطق حاشیه‌نشین تاکید کرد و خواستار جذب مشارکت خیریه‌ها و تشکل‌های غیردولتی در حل مشکلات جامعه شد.

4 مهر 1400

جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان نائین با حضور سید محسن سجاد برگزار شد.

4 مهر 1400

با حضور سيد محسن سجاد و روساي دفاتر تسهيلگري جلسه هماهنگي امور اين دفاترپيرامون محورهاي اجرايي مالي برگزار شد.

14 شهریور 1400

سیدمحسن سجاد با حضور در شهرستان خمینی شهر از تخصیص اعتبارات تملک دارایی به ادارات ورزش و جوانان، کتابخانه های عمومی و همچنین دفتر تسهیلگری این شهرستان بازدید کرد.

8 شهریور 1400
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *