مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري عنوان كرد: حجاب و عفاف و حجاب تنها مختص بانوان نيست

سيد محسن سجاد اظهارداشت: حجاب و عفاف و حجاب تنها مختص بانوان نيست و در قرآن هم تفكيكي بين زن و مرد در اين موضوع وجود ندارد.

سيد محسن سجاد در جلسه كارگروه اجتماعی فرهنگی سلامت زنان و خانواده شهرستان خوانسار با موضوع  حجاب و عفاف ضمن تبريك سالروز ازدواج حضرت علي (ع) و حضرت فاطمه(س) و همچنين گراميداشت هفته عفاف و حجاب اظهارداشت: اين شهرستان به عنوان يك شهرستان الگو و نمونه در رعايت و مراعات توسعه و ترويج مسائل فرهنگي به ويژه در امر فرهنگي و ارزشي عفاف و حجاب سرآمد شهرستان هاي استان بوده است.

مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري با بيان اينكه شهرستان خوانسار يكي از شهرستانهاي خوشنام و پرآوازه كشور است، تصريح كرد: همبستگي و وفاق بين مردم اين شهرستان ستودني است.

وي در ادامه با اشاره به آغاز هفته حجاب و عفاف اظهارداشت: اين موضوع بايد از مناظر و مبادي مختلف مورد بررسي قرار گيرد .

سجاد با اشاره به اينكه عفاف و حجاب تنها به بانوان اختصاص نمي يابد، اظهارداشت: در قرآن هم جنسيتي براي اين موضوع مطرح نشده و در سوره نور و احزاب نيز به سير تحول تاريخي و فلسفي حجاب و عفاف اشاره شده است.

وي با بيان اينكه تمامي اديان الهي به بحث پوشش به تعبير خود پرداخته اند، افزود: در همه كشورها و حتي كشورهاي كمونيستي مسئله پوشش مطرح شده است.

مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري به لزوم حجاب در گفتار و نگاه هم تاكيد كرد و افزود: در قرآن از اين موارد به عنوان پارسايي ياد شده و تفكيكي بين زنان و مردان مطرح نكرده است.

گفتني است مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري در جريان سفر  به شهرستان خوانسار، از كارخانه توليد پارچه وچادر مشكي ناي زرين خوانسار بازديد كرد.

مطالب مشابه

با حضور مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري و مشاور رئيس سازمان امور اجتماعي كشوركارگروه اسناد مالكيتي در مناطق حاشيه نشين برگزار گرديد.

16 آبان 1400

سيد محسن سجاد، در این جلسه بر ضرورت آسيب شناسي و ايرادات موجود در اجرايي شدن اين طرح در اصفهان، تاكيد كرد.

13 آبان 1400

سید محسن سجاد در جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های شهرستان آران و بيدگل بر اهمیت اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در مناطق حاشیه‌نشین تاکید کرد و خواستار جذب مشارکت خیریه‌ها و تشکل‌های غیردولتی در حل مشکلات جامعه شد.

4 مهر 1400

جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان نائین با حضور سید محسن سجاد برگزار شد.

4 مهر 1400
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *