مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان: خواستار جذب مشارکت خیریه‌ها و تشکل‌های غیردولتی در حل مشکلات جامعه شد

سید محسن سجاد، مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان در  اولین «نشست شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های شهرستان آران و بيدگل» که با حضور اعضای شورا در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد با تسلیت ایام اربعین حسینی و نیز گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد پیگیری برای حل مشکلات مطروحه در جلسه را مستلزم تشکیل چندین جلسه کارگروه و کمیته تخصصی دانسته و از طرح مسائل تشکر نمود.

سجاد تفاوتها و گاهی تضاد فرهنگی ساکنان در مناطق حاشیه‌نشین را دلیل بافت ناهمگون دانسته و انجام کار فرهنگی را باعث نزدیکی و همگرایی آنها عنوان کرد.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان با اشاره به اهمیت اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در مناطق حاشیه‌نشین و تأثیر آن بر ممانعت از بروز آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها،جذب مشارکت خیریه‌ها و تشکل‌های غیردولتی در حل مشکلات جامعه را خواستار شد.

وی اضافه کرد: در این رابطه باید براساس آئین‌نامه‌ها و شورای توسعه و حمایت بر تشکل‌ها نظارت انجام شود.

 سجادصدور مجوز از سوی وزارت کشور برای ایجاد دفتر تسهیل‌گری در منطقه یحیی‌آباد آران و بیدگل را اعلام نموده و از فرماندار شهرستانآران و بيدگلدرخواست نمود تا مقدمات استقرار دفتر مذکور را فراهم کند.

معاون دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان نیز در این جلسه وجود بالای تشکل‌های غیردولتی در شهرستان آران و بیدگل را نیازمند فعالیت و نظارت مستمر شورای توسعه و حمایت از تشکل‌ها دانست و برگزاری کمیته تخصصی بررسی درخواست تشکل‌ها برای نظارت بر فعالیت آنها را مهم ارزیابی کرد.

مطالب مشابه

با حضور مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري و مشاور رئيس سازمان امور اجتماعي كشوركارگروه اسناد مالكيتي در مناطق حاشيه نشين برگزار گرديد.

16 آبان 1400

سيد محسن سجاد، در این جلسه بر ضرورت آسيب شناسي و ايرادات موجود در اجرايي شدن اين طرح در اصفهان، تاكيد كرد.

13 آبان 1400

جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان نائین با حضور سید محسن سجاد برگزار شد.

4 مهر 1400

با حضور سيد محسن سجاد و روساي دفاتر تسهيلگري جلسه هماهنگي امور اين دفاترپيرامون محورهاي اجرايي مالي برگزار شد.

14 شهریور 1400
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *