برگزاری جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان نائین با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری

سید محسن سجاد مدیر کل محترم دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان، در جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان نائین ضمن عرض تسلیت ایام اربعین حسینی (ع) با اشاره به فرموده حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: محرم و صفر اسلام را زنده نگهداشته و با توجه به موضوع قیام حسینی و پیام زینبی و روشنگری و فرهنگ سازی اسلامی می بایست از این دو محور سرنوشت ساز پاسداری شود.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به آموزه های دینی از موضوع تعاون و مشورت بعنوان ابزار پیشرفت و توسعه یاد کرده و بر نقش سازنده سمنها تاکید نمود.

وی در ادامه خواستار انعکاس تجربه های شاخص و مسائل و مشکلات سمنهای شهرستان در راستای بهبود خدمت رسانی به مردم شد.

سجاد با اشاره به قابلیت های گسترده شهرستان نایین از نایین بعنوان شهرستانی دارای شعاع نورانی که بر تارک استان مشعشع می باشد نام برده و با اشاره به فعالیت و اقدامات ارزنده و قابل تقدیر سازمانهای مردمی بر موضوع حمایت دستگاههای تخصصی از تشکلهای مردم نهاد در راستای پیشرفت و توسعه فعالیت سمنها و رفع مشکلات مردمی تاکید نمود.

 مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان  در پایان اظهارداشت: با توجه به اینکه سمن ها بعنوان بازوان قدرتمند دولت نقش ارزنده و موثری در رفع مشکلات موجود در سطح جامعه بر عهده دارند و با عنایت به اهمیت توانمند سازی و آموزش سمن ها باید برگزاری جلسات آموزشی با موضوع شرح وظایف سمنها و بروز رسانی آیین نامه های تدوینی در حوزه سمنها مورد توجه قرار گیرد.

معاون مشارکتها و مسئول دبیرخانه سازمانهای مردم نهاد استانداری اصفهان نیز با اشاره به ویژگی های تشکل های غیردولتی مردم نهاد با تبین نقش و حضور ثمربخش سازمانهای مردم نهاد در زمان وقوع حوادث ناگوار سیل و زلزله و همچنین شیوع بیماری کرونا از کمکهای خوب و مشکل گشای تشکلهای مردمی و بویژه گروه های جهادی به دولت در خدمت به مردم قدردانی نمود.

وی افزود: همکاری و حضور تشکلهای مردم نهاد و گروههای جهادی کارساز بوده و در شرایطی که هیچ دولتی نمی توانست به تنهایی بر این همه مشکلات فائق آید، ورود سمنها به میدان بعنوان راه حل برون رفت از مشکلات بوده و بویژه بیانیه بی نظیر صادره توسط سازمانهای مردم نهاد شهرستان نایین علیه تحریمهای ظالمانه آمریکا و استکبار جهانی قابل تقدیر می باشد.

 مهابادی در ادامه افزود: طبق دستورالعمل های ارسالی و اجرایی شورای توسعه و حمایت از تشکلهای مردم نهاد الزاما در تشکیل یک تشکل باید آیین نامه و اهداف و اساسنامه دقیق بوده و هرچه اهداف متمرکزتر باشد فعالیت سمن اثربخش تر بوده و موضوع اهداف و برنامه های اجرایی سمنها در کمیته تخصصی بصورت دقیق بررسی می شود و موضوع استعلامات تخصصی و امنیتی طبق دستور العمل الزامی است.

معاون مشارکتها و مسئول دبیرخانه سازمانهای مردم نهاد استانداری اصفهان ضمن اشاره به ضرورت برگزاری مجامع عمومی سمنها بصورت مجازی و با هماهنگی فرمانداری شهرستان خاطر نشان کرد: بمنظور تسهیل گری در امور سمنها نیازمند توجه ویژه در زمینه فعالیت سمنها و تلاش در جهت افزایش نشاط اجتماعی و تحقق زندگی اسلامی ایرانی هستیم.

وی افزود: امیدواریم در شرایط کنونی و با توجه به شیوع بیماری کرونا، سازمانهای مردم نهاد با اجرای برنامه های نشاط آفرین و امید بخش در جهت برطرف نمودن مشکلات مردمی گام بردارند.

مطالب مشابه

با حضور مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري و مشاور رئيس سازمان امور اجتماعي كشوركارگروه اسناد مالكيتي در مناطق حاشيه نشين برگزار گرديد.

16 آبان 1400

سيد محسن سجاد، در این جلسه بر ضرورت آسيب شناسي و ايرادات موجود در اجرايي شدن اين طرح در اصفهان، تاكيد كرد.

13 آبان 1400

سید محسن سجاد در جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های شهرستان آران و بيدگل بر اهمیت اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در مناطق حاشیه‌نشین تاکید کرد و خواستار جذب مشارکت خیریه‌ها و تشکل‌های غیردولتی در حل مشکلات جامعه شد.

4 مهر 1400

با حضور سيد محسن سجاد و روساي دفاتر تسهيلگري جلسه هماهنگي امور اين دفاترپيرامون محورهاي اجرايي مالي برگزار شد.

14 شهریور 1400
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *