چهارشنبه 5 آبان 1400
04:31:51
روستایی

تشکیل دومین جلسه کارگروه تدوین شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری دهیاری‌ها با حضور مدیر کل محترم دفتر امور روستایی

مدیر کل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تشکیل دومین جلسه کارگروه تدوین شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری دهیاری‌ها به‌منظور ساماندهی فرآیند سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی با محوریت دهیاری‌ها خبر داد.

مدیر کل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تشکیل دومین جلسه کارگروه تدوین شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری دهیاری‌ها به‌منظور ساماندهی فرآیند سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی با محوریت دهیاری‌ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، محسن کوشش تبار با بیان مطلب فوق افزود: شناسایی فرصت‌ها و ظرفیت‌های محلی و بسترسازی برای سرمایه‌گذاری و رونق تولید و اشتغال در روستا، یکی از مهم‌ترین زمینه‌های فعالیت دهیاری‌ها برای توسعه اقتصادی روستا و ایجاد درآمد پایدار محلی به شمار می‌رود و به‌منظور انتظام بخشی و ایجاد وحدت رویه در حوزه سرمایه‌گذاری در روستاها، تدوین “شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری دهیاری‌ها”‌ در دستور کار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور قرارگرفته است.


وی افزود: اولین نشست تدوین شیوه‌نامه با حضور مدیران و کارشناسان دفاتر تخصصی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور شامل دفاتر عمران و خدمات روستایی، برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه روستایی، برنامه‌ریزی و بودجه، دفتر حقوقی و امور قراردادها و دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی ۱۳ خردادماه تشکیل شد و مقرر شد نظرات و پیشنهادهای دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها در خصوص پیش‌نویس شیوه‌نامه مذکور اخذ شود.


کوشش تبار ادامه داد: جلسه دوم کارگروه تدوین شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری دهیاری‌ها ۲۱ مرداد با حضور نمایندگان دفاتر تخصصی سازمان و مدیران کل و کارشناسان دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌های اصفهان و مرکزی در سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تشکیل و در آن نظرات مختلف و استنادات قانونی ابلاغ شیوه‌نامه توسط اعضاء محترم کارگروه ارائه و مقرر شد اصلاحات لازم انجام و نسخه نهایی شیوه‌نامه آماده ابلاغ شود.


مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ابراز امیدواری نمود با بهره گیری از ظرفیتهای قوانین و مقررات موجود، شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری دهیاری‌ها هرچه سریعتر نهایی و به دهیاری‌ها ابلاغ گردد تا مبنای مناسبی برای شکل‌گیری و انجام فعالیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در روستاهای کشور باشد.

(۹۹/۰۵/۲۲)

مطالب مشابه

به نام خدا ۱– مشخصات فردی :     نام و نام خانوادگی: علی رحمانی تلفن محل کار: ۳۲۲۲۳۳۸۶ فکس: ۳۲۲۲۳۳۸۶ ۲- شرح وظایف: ۱- پیگیری، تخصیص، جذب و توزیع کلیه اعتبارات روستایی ۲- ارسال اطلاعات اعتبارات واریز شده به دهیاری‌ها ۳- پیگیری و نظارت بر اعتبارات تخصیصی به دهیاری‌ها از جمله اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده ۴- […]

30 خرداد 1400

علی قربانی معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در این نشست بر ضرورت توانمندسازی روستانشینان تاکید کرد و گفت: ۲۷ دستگاه اجرایی و خدمات‌رسان در حوزه امور روستایی فعال هستند. وی افزود: به رغم اقدامات بسیار خوبی که در روستاها انجام شده است، عدم برنامه ریزی صحیح برای ایجاد اشتغال پایدار و تامین […]

25 مهر 1400
استخدامی

آزمون جذب ۳۲ نفر از داوطلبان رشته‌های شغلی اداری، فنی و مالی دهیاری‌های شهرستان‌های نجف‌آباد، تیران و کرون، فریدن و چادگان در روز جمعه سوم بهمن‌ماه درمحل دانشگاه پیام نور شهرستان نجف‌آباد توسط اتحادیه شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها با همکاری دانشگاه پیام نور استان برگزار گردید.

25 مهر 1400
معاون امور دهیاریها

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، علی قربانی با بیان مطلب فوق در جمع مسئولان شهرستان نطنز که به منظور بررسی وضعیت عمران روستایی این شهرستان تشکیل شده بود، خواستار برنامه ریزی به منظور  بهره مندی دهیاری ها از جذب این تسهیلات خبر داد. وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۶۰ […]

25 مهر 1400
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *