چهارشنبه 5 آبان 1400
03:29:12
روستایی

بازدید معاون محترم امور دهیاری‌ها به همراه مدیر کل محترم دفتر امور روستایی استانداری از روستا‌های بخش مرکزی و بخش امامزاده بادرود نطنز

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، علی قربانی با بیان مطلب فوق در جمع مسئولان شهرستان نطنز که به منظور بررسی وضعیت عمران روستایی این شهرستان تشکیل شده بود، خواستار برنامه ریزی به منظور  بهره مندی دهیاری ها از جذب این تسهیلات خبر داد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به حساب دهیاری‌های کل کشور واریز شده افزود: ۷۰ میلیارد ریال نیز به حساب دهیاری‌های شهرستان نطنز واریز شده که با توجه به افزایش تورم و هزینه‌های اجرای طرح‌های عمرانی در روستا‌ها این اعتبار کافی نیست.

وی با بیان اینکه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور درصدد است با اختصاص اعتباراتی که در اختیار وزارت کشور است به دهیاری‌ها کمک کند گفت: امیدواریم با کمک و مساعد و همکاری استانداران طرح‌های نیمه تمام در روستا‌ها به اتمام برسد.

در این جلسه مشکلات عمرانی روستا‌های شهرستان نطنز، نبود بودجه لازم برای ساخت برخی دهیاری‌ها و مشکلات حقوق و مزایا و بیمه تامین اجتماعی دهیاران بررسی شد.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور همچنین درحاشیه  این بازدید در گفت و گو با خبرنگاران ضمن تاکید بر لزوم توجه بیش از پیش به روستاهای مناطق محروم گفت: نبود کسب و کار در روستا عامل اصلی مهاجرت روستائیان است.

قربانی با بیان اینکه ریشه اصلی فقر، محرومیت و بیکاری در روستاها، توجه نکردن به روستاهاست، اظهار داشت: توجه به توسعه و رشد روستاها در کنار توجه به توسعه شهرها باید در دستور کار باشد و مسئولان در این زمینه نیز تمام تلاش خود را به کار بگیرند.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: لایحه جامع دهیاری‌های کشور در دولت در حال پیگیری و نهایی‌سازی است و با ارائه به مجلس و تصویب و اجرای آن، موازی‌کاری‌های دستگاه‌های اجرایی در حوزه روستاها حذف و تفکیک وظایف شکل می‌گیرد.

قربانی ضمن اشاره به تشکیل دهیاری در اغلب روستاهای کشور توسط وزارت کشور  گفت: قریب به ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور وجود دارد که تاکنون در بیش از ۳۷ هزار روستا توسط وزارت کشور دهیاری تأسیس شده و در حال ارائه خدمات به روستائیان است.

قربانی با تأکید بر ضرورت توجه جدی به مشکلات روستاها به ویژه روستاهای واقع در مناطق محروم گفت: از افتخارات نظام جمهوری اسلامی این است که خدمات مطلوب و مؤثری را به روستاها ارائه کند و این مهم با شناسایی نیازها در روستاها و تلاش در راستای رفع آن امکان‌پذیر است.

معاون امور دهیاری‌های سازمان  شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ضمن انتقاد از مهاجرت روستائیان به شهرها تصریح کرد: اکثر روستاهای کشور برخوردار از نعمت آب، برق و‌ گازند؛ اما متأسفانه همچنان شاهد مهاجرت روستائیان از روستا به مناطق شهری هستیم و باید این مسئله بررسی شود.

قربانی به علت مهاجرت مردم از روستاها به شهرها اشاره کرد و گفت: علت اصلی مهاجرت روستائیان در این تحقیقات با وجود برخورداری از امکانات راه، جاده، اینترنت، آب و برق و گاز و تلفن و غیره نبود کسب و‌ کار و اشتغال و درآمدزایی اعلام شده است.

قربانی در خصوص رسیدگی به روستاها و ایجاد پایگاه آتش‌نشانی در برخی از روستاها ابراز داشت: یکی از وظایف مهم دهیاری‌ها، ارائه خدمات ایمنی و اطفاء حریق در روستاهاست و بر این اساس تاکنون بیش از ۹۰۰ پایگاه آتش‌نشانی مجهز به خودرو و امکانات اطفاء حریق در مناطق روستایی کشور ایجاد شده که هر یک از این پایگاه‌ها حدود ۱۰ روستا را زیر پوشش خدمات خود دارند ولی کماکان پیگیری جدی برای احداث و تجهیز تعداد بیشتری پایگاه‌های آتش‌نشانی روستایی هستیم. (پنج شنبه مورخ ۰۸ آبان ۹۹)

 

معاون امور دهیاری‌ها معاون امور دهیاری‌ها
معاون امور دهیاری‌ها معاون امور دهیاری‌ها

 

مطالب مشابه

به نام خدا ۱– مشخصات فردی :     نام و نام خانوادگی: علی رحمانی تلفن محل کار: ۳۲۲۲۳۳۸۶ فکس: ۳۲۲۲۳۳۸۶ ۲- شرح وظایف: ۱- پیگیری، تخصیص، جذب و توزیع کلیه اعتبارات روستایی ۲- ارسال اطلاعات اعتبارات واریز شده به دهیاری‌ها ۳- پیگیری و نظارت بر اعتبارات تخصیصی به دهیاری‌ها از جمله اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده ۴- […]

30 خرداد 1400

علی قربانی معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در این نشست بر ضرورت توانمندسازی روستانشینان تاکید کرد و گفت: ۲۷ دستگاه اجرایی و خدمات‌رسان در حوزه امور روستایی فعال هستند. وی افزود: به رغم اقدامات بسیار خوبی که در روستاها انجام شده است، عدم برنامه ریزی صحیح برای ایجاد اشتغال پایدار و تامین […]

25 مهر 1400
استخدامی

آزمون جذب ۳۲ نفر از داوطلبان رشته‌های شغلی اداری، فنی و مالی دهیاری‌های شهرستان‌های نجف‌آباد، تیران و کرون، فریدن و چادگان در روز جمعه سوم بهمن‌ماه درمحل دانشگاه پیام نور شهرستان نجف‌آباد توسط اتحادیه شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها با همکاری دانشگاه پیام نور استان برگزار گردید.

25 مهر 1400
اطلاعیه استخدامی

دفتر امور روستایی استان اصفهان در نظر دارد به‌منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز دهیاری‌ها از طریق آزمون، مصاحبه تخصصی، ارزیابی توانمندی‌های فردی و گزینش بر اساس قانون کار به‌کارگیری نماید.   دفتر امور روستایی استان اصفهان در نظر دارد به‌منظور جذب و به‌ کارگیری نیروی انسانی در دهیاری‌ها به استناد آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌های کشور […]

25 مهر 1400
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *