طرح تفصیلی شهر درچه خمینی‌شهر تصویب شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اصفهان، حجت الله غلامی در حاشیه جلسه کمیسیون ماده پنج در استانداری اصفهان افزود: امروز طرح تفصیلی شهر درچه پس از ابلاغ طرح جامع شهری مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد.

وی اظهار داشت: مهمترین رویکردها در تصویب طرح تفصیلی شهر درچه، حفظ اراضی کشاورزی، افزایش سرانه خدماتی و فضای سبز و ساماندهی به معابر شهری است.

غلامی با تاکید بر اینکه تصویب طرح تفصیلی به حل مشکلات مردم کمک بسیاری می‌کند، گفت: اجرای این طرح از بروز آسیب هایی مانند ساخت و ساز غیر مجاز جلوگیری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه شهر درچه به‌دلیل قرار گرفتن در جوار کلانشهر اصفهان دارای حجم زیاد ترافیک عبوری است، اضافه کرد: درچه که از توابع شهرستان خمینی شهر می‌باشد دارای تراکم جمعیت شهری زیادی است بنابراین تصویب و اجرای طرح تفصیلی به حل مسائلی مانند ترافیک کمک بسیاری می‌کند.

به گفته وی، خمینی شهر پس از تهران، پر تراکم‌ترین شهرستان کشور است.

غلامی تاکید کرد: مهمترین فواید تصویب طرح تفصیلی شهر درچه، ساماندهی مباحث ترافیکی، فضاهای خدماتی و سبز شهری و رشد و توسعه این خطه است.

طرح تفصیلی، بر اساس معیارها و ضوابط کلی طرح جامع شهر، مشخص کردن نوع کاربری زمین و موقعیت و مساحت دقیق آن، وضعیت دقیق و تفصیلی شبکه عبور و مرور و میزان تراکم جمعیت و تراکم ساختمانی در واحدهای شهری و روند رو به رشد توسعه شهر در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و غیره را مشخص می‌کند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

پس از حمد خدا و درود و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) : در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۹کمیسیون ماده ۵ و نشست گروه کاری تلفیق زیربنایی با حضور معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری ، مدیر کل محترم دفتر فنی استانداری ، اعضای کمیسیون و مدعوین تشکیل و بر اساس دستور کار جلسه ، موارد […]

10 خرداد 1400
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *